سوالات متداول

در این بخش می‌توانید پاسخ به سوالات متداول مشتریان ما را در رابطه با کیف پول بیت والت بیابید. سوال را انتخاب، جواب را مشاهده کنید.

بیت کوین

بیت کوین یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال است. این اولین شبکه پرداخت همتا به همتا (P2P) و تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای فعالیت میکند. تفاوت اصلی بیت کوین با ارزهای سنتی غیرمتمرکز بودن آن است ، این بدان معناست که ما برای انجام تراکنش ها نیاز به نهاد های متمرکز مانند بانک یا موسسات دیگر نداریم. 

مخترع یا توسعه دهنده بیت کوین، فردی ناشناس به اسم ساتوشی ناکاموتو است. اولین بار در نوامبر ۲۰۰۸ مقاله ای با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو با مفهوم بیت کوین و اثبات مفهوم آن در یک فهرست ایمیل رمز نگاری شده منتشر شد. [ مشاهده ]

ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ اولین نسخه از نرم ‌افزار بیت کوین را منتشر کرد و تا امروز همچنان گمنام مانده است و کسی به راستی نمی داند ساتوشی واقعی کیست. از آن زمان به بعد بیت کوین به دلیل ماهیت متن باز (اپن سورس) بودن ، توسط یک کار گروهی با مشارکت افراد مختلفی توسعه پیدا کرد.

هیچکس مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنولوژی ایمیل نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت کوین اگرچه آن را بهبود می بخشند اما تغییر در پروتکل اصلی بیت کوین امکان پذیر نیست. بیت کوین به صورت متن باز منتشر شده است و هر کاربر می تواند نسبت به نیاز های خود از پروتکل برای ساخت برنامه های کاربردی استفاده کند ولی تمامی کاربران برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

به دست آوردن بیت کوین آنچنان که گفته میشود سخت نیست ، به طور کلی راه های تهیه بیت کوین به صورت زیر است :

 

1) دریافت بیت کوین و فروش کالا و خدمات به افراد دیگر 
2) خرید آن از صرافی های آنلاین مختص خرید و فروش ارزهای دیجیتال
3) مبادله مستقیم بیت کوین با کسی در نزدیکی خود
4) بدست آوردن بیت کوین از راه استخراج

 

آزادی پرداخت وجه : هر موقع از شبانه روز و در هر کجای جهان که باشید، ارسال و دریافت فوری هر مبلغ از بیت کوین امکانپذیر است. هیچ روزی تعطیل نیست. هیچ حد و مرزی در کار نیست. هیچ محدودیتی اعمال نخواهد شد. بیت کوین به کاربرانش اجازه می دهد بر پول خود کنترل کامل داشته باشند.

کارمزدهای بسیار اندک : در حال حاضر پردازش پرداخت وجه با بیت کوین، بصورت بدون کارمزد و یا با کارمزدی بسیار اندک، انجام می گیرد. کاربران می توانند برای پردازش سریعتر تراکنش خود، کارمزد پرداخت نمایند که در نتیجه تاییدیه تراکنش را سریعتر از شبکه دریافت خواهند کرد.

ریسک کمتر برای سوداگران : تراکنشهای بیت کوین امن و برگشت ناپذیر بوده و حاوی اطلاعات شخصی و یا حساس مشتریان نیست.

امنیت و کنترل : کاربران بیت کوین بر تراکنشهای خود کنترل کامل دارند. پرداختهای بیت کوینی بدون اینکه اطلاعات شخصی کسی به تراکنش پیوست شده باشد، انجام می گیرد. به این ترتیب محفاظت شدیدی در برابر سرقت هویت ایجاد شده است.

شفافیت و بی طرف بودن : هیچ شخص یا سازمانی نمی تواند پروتکل بیت کوین را کنترل و یا دستکاری نماید چون این پروتکل با رمزنگاری، ایمن شده و هسته بیت کوین را از نظر شفافیت، بیطرفی کامل و قابل پیش بینی بودن قابل اعتماد کامل ساخته است.

کیف پول بیت کوین

بیت والت اولین کیف پول بیت کوین با کلید سخت افزاری مختص کاربران ایرانی است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تکیه بر دانش بومی با سال ها تجربه در حوزه ارز های دیجیتالی ، کاربران را در برابر تحریم ها حمایت کرده و آسان سازی روند تجارت الکترونیک و ایجاد بسترهای مناسب و امن جهت مبادله کالا به صورت جهانی را برای آن ها فراهم نموده است.

عضویت در کیف پول بیت والت رایگان است و شما میتوانید از خدمات کیف پول بیت کوین به صورت رایگان استفاده کنید.

بیت والت بدون داشتن هیچ گونه وابستگی به شرکت ها و وب سایت های خارجی و به صورت کاملا مستقل در داخل کشور ایران پایه گذاری و اجرا شده است و تمامی سرور های ما در بهترین دیتاسنتر های خصوصی و در داخل کشور میزبانی می شوند. با استفاده از خدمات بیت والت هیچگونه نگرانی بابت تحریم ها و عدم ادامه خدمات رسانی به کاربران ایرانی و از دست رفتن سرمایه و این قبیل موضوعات شما را تهدید نخواهد کرد.

پس از ورود به حساب کاربری خود ، با کلیک کردن بر روی گزینه دریافت بیت کوین در منو اصلی سایت ، در پنجره باز شده میتوانید آدرس کیف پول بیت کوین خود را جهت استفاده و دریافت بیت کوین مشاهده کنید. 

خیر ، با توجه به اهمیت حریم خصوصی و حفظ امنیت کاربران در شبکه بیت کوین ، آدرس کیف پول شما با هر دریافت تراکنش تغییر خواهد کرد و هیچگونه محدودیتی در تعداد آدرس ها وجود ندارد.

اولویت تایید تراکنش در شبکه بیت کوین را بیشترین نرخ به ازای هر بایت تعیین می کنند و این موضوع هیچ ارتباطی با مقدار بیت کوین ارسالی ندارد و نرخ انتقال در شبکه بیت کوین برای ارسال 0.000001 و یا 1000 بیت کوین از همان قانون پیروی می کند. به همین دلیل فرستندگانی که برای انجام معاملات عجله دارند، نرخ بالاتری را جهت جلو انداختن معامله خود در صف تایید تراکنش می پردازند.

در بیت والت نرخ انتقال تراکنش توسط شما قابل تنظیم بوده و مقدار آن را خودتان مشخص می کنید. هر چه مقدار کارمزدی که مشخص می کنید بیشتر باشد، تراکنش شما زود تر تایید می شود. اما مبلغ درج شده که در آن لحظه بابت نرخ انتقال به شما نمایش داده میشود به طور کامل به حساب شما منظور نخواهد شد و هزینه نهایی تراکنش ها با استفاده از عوامل مختلفی محاسبه می شود. شما میتوانید در صفحه پیش نمایش و قبل از ارسال نهایی مبلغ دقیق هزینه انتقال خود را با توجه به نرخ انتخاب شده مشاهده کنید.

مدت زمان لازم جهت تایید یک تراکنش در شبکه بیت کوین ، رابطه مستقیمی با نرخ انتقال آن تراکنش و تعداد تراکنش های در صف انتظار دارد. به همین دلیل فرستندگانی که برای انجام معاملات عجله دارند، نرخ بالاتری را جهت جلو انداختن معامله خود در صف تایید تراکنش می پردازند. بیت والت این امکان را برای شما فراهم نموده تا قبل از ارسال و با توجه به حجم تراکنش های در صف انتظار و نرخ انتخاب شده ، از محدوده زمانی که تراکنش شما تایید خواهد شد مطلع شوید.

هیچگونه محدودیت و سقفی برای ارسال بیت کوین وجود ندارد و شما میتوانید هزاران بیت کوین را در کسری از ثانیه ارسال کنید ، توجه داشته باشید با توجه به قوانین فعلی شبکه بیت کوین حداقل مقدار قابل ارسال 5430 ساتوشی ( 0.00005430 بیت کوین ) است.

به جهت پایین آوردن میزان ریسک در تبادلات مالی شما ، تراکنش های دریافتی که فاقد تایید در شبکه بیت کوین هستند ، با عنوان موجودی در انتظار تایید نمایش داده می شوند و امکان خرج کردن آن ها تا زمان دریافت حداقل یک تایید در شبکه بیت کوین امکان پذیر نیست. جهت مشاهده جزئیات بیشتر و تعداد تایید یک تراکنش به صفحه لیست تراکنش ها مراجعه کنید.

کلید سخت افزاری

استفاده از کیف پول بیت کوین با کلید سخت افزاری ، دسترسی به کیف پول را تنها به داشتن یک قطعه سخت افزاری USB منحصر به فرد و غیر قابل جعل محدود میکند ، این سخت افزار با داشتن تراشه ها و الگوریتمهای رمزنگاری قدرتمند داخلی و غیر قابل هک ، کیف پول بیت کوین شما را در مقابل هرگونه تهدیدی محافظت میکند. کلید سخت افزاری بیت والت بالاترین سطح امنیتی برای کیف پول بیت کوین است. جهت نگهداری بیت کوین در کیف پول خود به مقدار زیاد ، ما استفاده از کلید سخت افزاری را به عنوان بالاترین سطح امنیتی پیشنهاد میکنیم.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص کلید سخت افزاری و روش خرید آن به صفحه زیر مراجعه کنید.

https://bitwallet.ir/bitcoin-hardware-wallet

کلید سخت افزاری بیت والت دارای 36 ماه گارانتی تعویض می‌باشد.

پس از خریداری کلید سخت افزاری ، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شده و به منو تنظیمات مراجعه کنید. با دنبال کردن مراحل گفته شده در بخش امنیت و حریم شخصی ، نسبت به ثبت و فعال سازی کلید سخت افزاری خود اقدام نمایید.

کلید سخت افزاری بیت والت از مکانیزم‌ ​Plug & Play استفاده میکند و بدون نیاز به نصب برنامه های جانبی و راه انداز های سخت افزاری در تمامی نسخه های ویندوز ، لینوکس و مکینتاش قابل استفاده است.

درگاه پرداخت اختصاصی

بیت والت سرویس درگاه پرداخت بیت کوین را بدون پرداخت هیچ هزینه ای و صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

پس از ثبت‌ نام در سایت و ورود به حساب کاربری خود ، با مراجعه به بخش پشتیبانی نسبت به ارسال تیکت درخواست فعال سازی درگاه پرداخت اقدام نمایید. در صورت تایید درخواست شما ، گزینه درگاه پرداخت اختصاصی به منو حساب کاربری شما اضافه خواهد شد و امکانات آن بخش برای شما قابل دسترسی است.

در حال حاضر تمامی امکانات سیستم درگاه پرداخت بیت کوین رایگان و بدون کارمزد است.

رعایت قوانین عمومی کشور و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران ، دارا بودن وب سایت آماده جهت ارائه خدمات ، فروش اینترنتی یا اپلیکیشن های تحت موبایل و بات های شبکه های اجتماعی که نیازمند درگاه پرداخت بیت کوین هستند.

شما می توانید به صورت هم زمان چند درگاه پرداخت بیت کوین داشته باشید ، روند برداشت کاملا در کنترل شما قرار دارد و هر وب سایت ثبت شده دارای یک کیف پول اختصاصی می باشد. در صورت که فاکتور شما وضعیت پرداخت موفق را داشته باشد ، میتوانید موجودی کیف پول وب سایت مورد نظر را به کیف پول بیت کوین اصلی خود انتقال دهید.

متاسفانه در حال حاضر ارائه خدمات درگاه پرداخت به وبلاگ ها امکان پذیر نیست ، در بروزرسانی های بعدی این امکان فراهم خواهد شد.

در حال حاضر و به صورت پیش فرض محدودیت روزانه 50 عدد فاکتور برای هر وب سایت فعال می باشد ، در صورت نیاز به تعداد فاکتور بیشتر به واحد پشتیبانی تیکت ارسال کنید.

در بخش توسعه دهندگان مستندات لازم جهت اتصال به API بیت والت و استفاده از درگاه پرداخت آنلاین برای برنامه نویسان درج شده است. در صورتی که وب سایت شما از پایه کدنویسی شده و اختصاصی است این اطلاعات به برنامه نویس شما کمک می کند تا وب سایت شما را به درگاه پرداخت متصل کند.

در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوا ( CMS ) مانند وردپرس ، پرستاشاپ و... استفاده میکنید ، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از پلاگین های موجود که توسط تیم برنامه نویسی بیت والت اماده شده استفاده کنید.

پس از ثبت وب سایت و تایید آن توسط تیم پشتیبانی ، وضعیت وب سایت شما به فعال تغییر پیدا خواهد کرد ، با کلیک بر روی گزینه ویرایش ، میتوانید مقدار Gateway Key و Password را برای وب سایت مورد نظر خود مشاهده کنید. با وارد کردن این اطلاعات در پلاگین مدیریت محتوای وب سایت خود به راحتی به درگاه بیت والت متصل شوید و یا در صورت داشتن سیستمی اختصاصی این اطلاعات را در اختیار برنامه نویس خود قرار دهید.

همین امروز کیف پول بیت کوین خود را رایگان بسازید

متخصصان و مشاوران ما آماده اند تا شما را در تمامی مراحل راهنمایی کنند

ساخت کیف پول